• 27 Şubat 2019, Çarşamba 16:21
FettahYEŞİLYAPRAK

Fettah YEŞİLYAPRAK

AHLAKSIZLIK KİŞİSEL İTİBAR OLDU

Son yıllarda çevremde gördüğüm olumsuzluklar karşısında tepkisiz kalmak mümkün mü?  Gördüklerim ve duyduklarım karşısında adeta olduğum yere çakılıp kalmak istiyorum…Yüzümü  kara bir  perde ile kapatmak istiyorum…Kulaklarımı en küçük  bir sesi dahi duymaması için tıkamak istiyorum…Gözlerim ; riyakarlıkları  görmemeleri için   ebedi kapansın istiyorum….

 

İnsanlığımdan  utanıyorum…Böyle bir halk ile aynı şeyleri  paylaşmak ve yaşamak istemiyorum..Halk ifadesiyle, belki  tüm milleti hedef  tahtasına oturtmak  belki doğru değildir… Doğruluk ve dürüstlük  artık sözde kaldı…Güzel inanç  değerlerimiz  ,aramızdan  uçup gitti…Yalan ve riya öz karakterimiz oldu..Aslında    hepimiz ile  ilgili  o kadar çok söyleyecek sözüm var ki…..

 

Yıllarca tanıdığımı zannettiklerim,meğer fırıldakmış,anlayamamışım.. İki yüzlülük  nasıl olunurmuş,yeni öğrendim…Kişiler,menfaatleri için her yöne zıplayarak  kıvırdıklarını   izlemek istemiyorum artık…

 

Cuma günleri camii önlerinde toplanarak   Yüce yaratıcıya karşı görev yapmaya gelenlerin  samimiyetini test etmekte istemiyorum..Tüm olumsuzluklar bana mı denk geliyor? diye de sormaktan kendimi alamıyorum..

 

Umarım  böyle hoş olmayan bir başka olay daha yaşamayız…Umarım,önce insan olabilmek için emek sarf ederiz…Umarım  ,sorumluluk makamında olanların vicdanları sızlar…Umarım;  Yüce rabbimizin değer yargılarının yozlaşmaması için  diyanet işleri başkanlığı  Ticaret işlerini bir kenara bırakarak  ,dini meseleler konusunda  ,bilimle dinimizi sentezleştirerek  insanlığa hizmet etmeyi birinci amaç olarak alır..

 

Bizler sözde Müslüman olduk..İnançlarımızı  temel değerlerimize  göre yaşamıyoruz…İnandığımız gibi  yaşamıyoruz…Yaşadığımıza göre inanmaya başladık..En büyük sorun  işte bu…”yaşadığımıza göre inanmak”…Halbuki Bu millet  böyle değildi…Son birkaç yılda müthiş  dönüşüme uğradık…Hiçbir  İslami ölçü  artık geçerli değil…İslam’ın temeli olan “Ahlak”tan eser yok…Ahlaksızlık  ,kişisel itibar oldu…Yalan; dilimizin zili oldu…Riyakarlık, her tarafımıza bulaştı..

 

Peygamber efendimizin bize “mükemmel ahlaklı oluşu” en güzel örnek değil midir..Örnek insan…Bizim rehberimiz…Sözlerine büyük değer verdiğimiz,peygamberimiz…Bu mübarek insanı anlatacak kim,hangi kurum?  Diyanet İşleri başkanlığı,illerde de müftülükler ya da camilerde imamlar,vaazlar…Hiç kimse kusura bakmasın..İslamın  temel prensiplerinin   başında gelen yolsuzluk,rüşvet,hırsızlık, yapanların korkusundan dolayı sesini çıkaramayan  bir teşkilattan veya  kişilerden,  peygamberimizin hayatı ile ilgili tek kelime dahi duymak,dinlemek,okumak istemiyorum..Riyakar ve sahtekar insanların her sözünde mutlaka riya vardır..

 

Sevgili Peygamberimizin yaşamını anlatan çok değerli  bilim adamları var..Elinde imkanı olanlar ,bu bilim adamları  tarafından yazılan bir eseri alıp okumalarını öneriyorum..Şahsen ben öyle yapacağım..Bir çok yazarın kitabından okuduğum peygamberimizin hayatını bulabilirsem,bu hafta başka bir yazarın kitabından okumaya çalışacağım..

 

 Eğer inancımız üzerindeki    yukarıda açıklamaya çalıştığım yozlaşmalara karşı  sesimiz çıkmazsa,korkarım ki   vicdan muhasebesi yapacak,bir ortam bulamayacağız…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık