Bugun...
31-01-2017 13:00:00 büyüt küçült
Yeni Mezunlara Ücretsiz Adli Bilişim Kampı

Yeni Mezunlara Ücretsiz Adli Bilişim Kampı

Ülkemizin önde gelen siber güvenlik ve Adli Bilişim uzmanlarından İbrahim Halil Saruhan, Adli Bilişim Kampı düzenliyor.

BÜSİBER, hukukçular ve mühendislik mezunları için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Adli Bilişim Kampı düzenliyor. Bu disiplinler arası programda bir taraftan Adli Bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştirecekler. Programda katılımcılar vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirecek.

Mezunlar için özel kamp

Ücretsiz Kamp ve eğitim etkinlikleri genelde üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Okul hayatı mezun olma telaşı, uzmanlaşacağı derken bir kısım öğrenci bunlardan faydalanamıyor. Ayrıca okuldan mezun olununca toz pembe hayaller geride kalınca daha gerçekçi olunabiliyor.

Bu durumu değerlendiren Doç. Dr. Bilgin Metin, adli bilişim uzmanı İbrahim Halil Saruhan ile beraber BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) etkinliği olarak yeni mezun üniversiteliler için ücretsiz Adli Bilişim Kampı düzenleyeceklerini söyledi.

(function () { var tagonAsync = document.createElement('script'); tagonAsync.type = 'text/javascript'; tagonAsync.async = true; tagonAsync.id = 'TR-21338'; tagonAsync.src = ((document.location.protocol === 'https:') ? 'https:' : 'http:') + '//js.tagon.co/tagon.js'; document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(tagonAsync); })(); ((tagonads = window.tagonads || []).push({AccountId : '585b9ddae16e8', AdunitId : '585adc78c8454', InventoryId : '585adc78c5074', Format : 'INREAD', Container : '.haber_metni'}));

"Adli bilişim bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda tutulan veya onlardan iletilen ses, görüntü, veri, gibi bilgi varlıklarını, etkilerden, önyargılardan ve bozulmalardan mümkün mertebe koruyarak toplamak ve analiz etmek sürecidir. Böylece geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün olur. İnceleme süreçleri, dijital kanıtı, hukuksal açıdan kabul edilebilecek bir şekilde tanımlama, koruma, analiz etme ve sunma şeklindedir. Delil üzerinde kim, neyi, neden, ne zaman ve nasıl yaptı sorularına cevap aranır" diye ekledi.

Son Başvuru Tarihi 5 ŞUBAT 2017.

Başvuru için: http://siber.boun.edu.tr/adli-bilisim-kampi


Kaynak: haberler.com
Bu haber 531 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics