Bugun...
08-01-2018 09:39:00 büyüt küçült
Yapımı Tamamlanan İşletme Camisi İbadete Açılacak

Yapımı Tamamlanan İşletme Camisi İbadete Açılacak

Tatvan Belediyesi tarafından 2017 Mayıs ayında yapımına başlanan İşletme Camisi kısa süre sonra düzenlenecek olan açılış töreni ile ibadete açılacak.

Tatvan Sahil Parkı çevresinde eksikliği hissedilen cami için kolları sıvayan Tatvan Belediyesi, Sahil Parkı civarında yaklaşık 350 metrekare alan üzerine yapılacak olan İşletme Camisi’nin inşaatına başlamıştı.

Yapımı tamamlanan İşletme Camisi’nin son rötuşları yapıldıktan sonra düzenlenecek olan açılış töreni ile ibadete açılacak.

Caminin ibadete açılmasıyla birlikte bu muhitte ikamet eden ve Sahil Parklarını ziyarete gelen vatandaşların cami ihtiyaçlarının giderileceğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, İşletme Camisi’nde aynı anda 300 kişinin ibadet yapabileceğini söyledi.

Başkan Aksoy, “Belediyemizin projelerinden biri olan Cami inşaatının temelini 2017 Mayıs ayında atmıştık. İşletme Mahallesinde bulunan Sahil Parklarımıza yakın ve 350 metrekare bir alanda temelini attığımız cami inşaatının yapımı tamamlandı ve halıları bile serildi şuan son rötuşları yapılıyor. Çevresinde geniş bir peyzaj çalışması gerçekleştirip, oturma banklarıyla donatacağız. İnşallah kısa süre sonra açılışını gerçekleştirip ibadete hazır bir hale getireceğiz. Sahil Parklarını ziyaret eden ve bu muhitte ikamet eden vatandaşlarımızın ibadetlerini yapabileceği İşletme Camisi’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada yapılacak olan ibadetlerin Allah katında kabulünü diliyor, İşletme Camisi’nin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 248 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics