Bugun...
22-08-2018 12:49:00 büyüt küçült
Vali İsmail Ustaoğlu, terörle etkin mücadele yürüten Mehmetçiği, Kurban Bayramı dolayısıyla görev yaptığı bölgede ziyaret etti.

Vali İsmail Ustaoğlu, terörle etkin mücadele yürüten Mehmetçiği, Kurban Bayramı dolayısıyla görev yaptığı bölgede ziyaret etti.

İlk olarak askeri helikopterle Tatvan Anadere bölgesinin güvenliğini sağlayan Yelkenli karakoluna bağlı Vartisör üs bölgesini ziyaret eden Vali Ustaoğlu, bölgede yürütülen terörle mücadele operasyonları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra üs bölgesinden vatani görevini yerine getiren bir askerin ailesini telefonla arayarak bayramlarını kutlayan Ustaoğlu, askerlerin havan ve top atışlarını izledi. Ardından Mutki ilçesine bağlı Geyikpınar karakolunu giden Ustaoğlu, askerlerin bayramlarını kutlayarak tatlı ikram etti.

Ustaoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı nedeniyle bölgenin en kritik iki karakolunda görev yapan Mehmetçiği ziyaret ettiklerini söyledi. Ustaoğlu, şunları kaydetti: “Kahraman Mehmetçik gece gündüz demeden 24 saat orada vatani görevi yerine getirerek bu memleketin huzuru ve refahını en üst düzeyde tutmaya çalışıyorlar. Yıllardır bu bölgeye acı ve sıkıntı çektiren terör örgütünün en fazla kullandığı güzergahtı. Yaptığımız çalışma ve aldığımız emniyet tedbiri ile orada bayrağımız dalgalanıyor. Oradan bölgenin en kritik yerlerinden olan Mutki'ye bağlı Geyikpınar karakoluna geldik. Anne, baba ve sevdiklerinden uzak görev yapan askerleri ziyaret ederek bu güzel günde onların hem bayramlarını kutlamak hem de yanlarında olmak istedik. Allah'a şükürler olsun ilimiz huzurun güvenin en güzel yaşandığı bir dönemi geçiriyor. Bu yaz terör örgütüne gözünü açtırmayan güvenlik güçlerimiz yaptığı operasyonlarla iki ayda 20'nin üzerinde teröristi etkisiz hale getirdi. Yine yüzlerce kilo el yapımı patlayıcı ve tuzaklar etkisiz hale getirildi."

Kentin ün ücra köşesinden en zirvesine kadar adeta inlerine kadar güvenlik güçlerinin girdiği bir dönemi yaşadıklarını vurgulayan Ustaoğlu, terör örgütü artık kafasını kaldıracak ne takati ne de gücü kaldığını anımsattı. Ustaoğlu, "Adeta son günlerini yaşıyorlar. Memleketimizin huzur ve güven iklimini kimsenin bozmaya hakkı yok ve bozamaz da. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı güvenlik güçlerimiz yaptığı operasyonlarla en güzel cevabı veriyorlar. Adeta hainlerin inlerine girerek son yılların en ciddi operasyonları gerçekleştiriliyor. Her gün kırmızı kategoride yer alan terörlerden bir bir etkisiz hale getiriliyor. Güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyonu en üst düzeyde. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 'Bu millet ve devlet üzerinde hesabı olanlar kahramanca mücadele veren güvenlik güçlerimiz sayesinde hüsrana uğrayacaklar.' Ülkemiz üzerinden hesabı olan, ülkeye diz çöktürmeye çalışanlar bu kahraman Mehmetçik sayesinde inşallah onlara diz çöktürüyoruz." diye konuştu.

Vali Ustaoğlu'na Tatvan 10. Tugay Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay, İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Demir, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar eşlik etti.


Kaynak: Bitlis Valiliği
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 3530 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics