Bugun...
30-07-2018 18:17:00 büyüt küçült
TATVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI  İÇME SUYU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASIDIR

TATVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇME SUYU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASIDIR

Son dönemlerde ilçemizde meydana gelen sağlık sorunlarının Tatvan Belediyesi İçme Suyu Şebekesinden kaynaklandığıyla ilgili sosyal medyada ve halk arasında kirli ve asılsız bilgiler dolaşmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; vatandaşlarımıza sunmuş olduğumuz içme suyu düzenli olarak laboratuvar ortamında analiz edilmekte ve ülke genelinde gerçekleştirilen klorlama ile dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır. İçme suyumuz İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen izin dahilinde içme suyu statüsündedir ve düzenli olarak analizlerle denetim altındadır. Yaşanan sağlık sorunlarına binaen belediyemiz içme suyu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tekrardan analiz ettirilip sağlık açısından sakıncası bulunmadığı ve suyun temiz olduğu saptanmıştır.

Halk arasında ve sosyal medyada belediye içme suyunun sağlıksız olduğu iddiası kesinlikle doğru değildir. Böyle bir duruma kesinlikle göz yummayız, vatandaşlarımıza sağlıksız suyu kesinlikle sunmayız kısacası belediye olarak buna kesinlikle müsaade etmeyiz. Dolayısıyla içme sularımızı sürekli kontrol altında tutuyoruz. Belediyemiz içme suyunu  gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Yaşanan sağlık sorunlarından dolayı Tatvan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayı aynen aktarıyoruz. Öte yandan sağlık sorunlarından dolayı rahatsızlanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

“TATVAN İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DUYURUDUR

 

Son zamanlarda bölge ve ulusal düzeyde ishal salgınlarında artış olduğu tespit edilmiştir. İlçemizde yapılan su analiz sonuçlarının temiz olduğu saptanmıştır. Halkımızın kusma ve ishalden korunması maksadıyla şu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

1-      Kaynağını bilmediğiniz mahalle çeşmelerini, temizliğinden şüphe ettiğiniz kaynak sularını kesinlikle kaynatmadan tüketmeyiniz.

2-      Meyve sebze gibi pişirilmeden tüketilecek gıdaları kesinlikle güvenilir bir su kaynağı ile yıkamadan tüketmeyiniz.

3-      Soğuğa da dayanıklı virüsler bulunabildiğinden; dondurulmuş hazır gıdaları tüketmeden önce mutlaka iyice pişiriniz.

4-      Aşırı sıcaklarda yiyecekler çabuk bozulduğundan kusma ve ishal şikayetlerinde artış olmaktadır. Bu sebeple açıkta bırakılan yemekleri tüketmeyiniz.”

Tatvan Belediye Başkanlığı


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 3922 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics