Bugun...
24-01-2018 03:25:00 büyüt küçült
Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un Oğlu Ömer Faruk Aksoy hakkında ‘delil yetersizliğinden’ takipsizlik kararı verildi

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un Oğlu Ömer Faruk Aksoy hakkında ‘delil yetersizliğinden’ takipsizlik kararı verildi

Kimlik bilgileri kullanılarak adına alınan gsm numarası ‘’Açık Hat’’ ile Bylock programı kullanıldığı iddiasıyla ifadesi alınan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un oğlu Ömer Faruk Aksoy hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PYD yapılanması sonucu 4 Ekim 2017 tarihinde Ankara merkezli yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, ‘FETÖ/PDY üyesi  olduğu ve Bylock adlı haberleşme programı kullandığı’ iddiasıyla ifadesi alınan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un Oğlu Ömer Faruk Aksoy hakkında ‘delil yetersizliğinden’ takipsizlik kararı verildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ömer Faruk Aksoy şunları söyledi. “ben hiçbir zaman böyle bir oluşum içinde olmadım, ne öğrencilik yıllarımda nede başka bir zaman, üniversiteyi okurken bile yurtlarında kalmayı bile aklımdan geçirmedim. Bitlis Cumhuriyet başsavcılığında ifadem alındığı zaman da aynı şekilde ifade vermiştim. Şimdi savcılıkça yapılan araştırmada R.G isimli bir şahıs benim adıma GSM  hattı çıkarmış bunu nasıl yapmış bende bilmiyorum. Ancak benim adıma telefon numarası alan ve BYLOCK kullanan şahsın gözaltına alındığını ve hakkında soruşturmanın devam ettiğini biliyorum. Yapılan bu soruşturma neticesinde benim hakkımda takipsizlik kararının verilmesi beni çok mutlu etmiştir., Mahkemenin vermiş olduğu kararı sizlerle paylaşarak kamu oyunda benim hakkımda yapılan söylentilere bir cevap olduğunu düşünüyorum.  Şu an elimdeki mahkeme kararına göre Ömer Faruk Aksoy adına kayıtlı GSM hattında Bylock kullanıldığını, ancak söz konusu hattın Aksoy tarafından hiç kullanılmadığı, R.G. adlı bir şahıs tarafından ‘’Açık Hat’’ olarak kullanıldığının tespit edildiğinin vurgulandığı ve söz konusu şahsın Ankara’da göz altına alındığı belirtilmiştir.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 2557 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics