Bugun...
29-04-2018 01:01:00 büyüt küçült
Taşar Aday Adaylığını Açıkladı

Taşar Aday Adaylığını Açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisinde, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için aday adaylığı açıklamaları sürüyor. AK Parti 23. Dönem Milletvekili Cemal Taşar, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Taşar Royal Hotel’de düzenlenen basın toplantısında adaylık süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bitlis Milletvekili aday adayı Cemal Taşar şu açıklamalarda bulundu;  Ben bu gün burada yine ilk günkü heyecanı taşıyorum, Gördüğüm lüzum üzerine Ak Partiden Bir dönem daha Milletvekilliği için Aday adaylığı süreci için başvuruda bulundum. Tatvan’ın küçük bir köyünden gelerek ülkenin bir çok değişik yerine giderek görev yaptım. Belki birçok faniye nasip olmayacak yada bir çok faninin gelmek istediği yüksek mertebelere ulaştım ve oralarda hizmet ettim, daha önce bir dönem Milletvekilliği yapmış biri olarak mecliste olduğum zaman içersinde ilime, ilçelerimize bir çok hizmeti getirmek için çalıştım ve inanıyorum ki o zamanın şartlarında üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmişimdir. Şimdi ise o zaman gerçekleştiremediğim birçok şeyi gerçekleştirmek, Bitlis ve Bitlisli hemşerilerimize hizmetlerimin devamı için yeniden aday adayı olduğumu açıklıyorum.’’ dedi.

AK Parti Bitlis Milletvekili aday adayı Taşar, Ülkemizin daha güçlü, milleti mutlu, kalkınmış ve milli gelir seviyesi yükselmiş olması amacıyla milletimizi parlamentoda temsil etmek için yola çıktık. Yeni Türkiye ile birlikte artık yepyeni bir siyaset anlayışının içindeyiz. Bu kutlu davada Bitlis’imize daha iyi hizmet etmek için bu yola çıktık. Öncelikli hedefimin bölgemize ve bölgemiz insanlarına hizmet etmek vatandaşlarımız ile temasa ağırlık vererek, çalmadık kapı, gitmedik köy bırakılmayacağız. Bu hizmetlerden de geri adım atılmayacak. Davamıza, geleceğe yönelik hedeflerimize bizi ulaştıracak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında ve Ak Parti yolunda yolumuza devam edeceğiz. Allah Birlik Beraberliğimizi daim etsin dedi.

 

Cemal Taşar Kimdir?

1 Şubat 1963 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde dünyaya gelen Cemal Taşar, ilk ve ortaöğrenimi Tatvan’da tamamlayarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu kazanan Taşar üniversiteyi bitirdikten sonra Öğretmen olarak ilk ataması Kırşehir'e yapıldı. Kırşehir’de bir süre kaldıktan sonra doğup büyüdüğü topraklara yani Tatvan ilçesine geri döndü ve öğretmen olarak görevine devam etti. Öğretmenlik yaptığı yıllarda bu görev ile birlikte tekrar üniversite sınavını kazanarak, Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Bununla da yetinmeyen Taşar tekrar üniversite sınavına girerek bu kez de Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Yönetim, Denetim, Planlama ve Ekonomisi Bölümünü okudu. 

Taşar, söz konusu üniversitelerden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Teşkilatında Müfettiş olarak görev almaya başladı.

Bitlis'te İlköğretim Müfettişliği görevlerinde bulunan Taşar, sırasıyla Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak çalıştı. Bakanlığın İdari Mali İşler Daire Başkanlığı'nı yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü'nde Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve Bakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Ayrıca AK Parti’den 23. Dönem Milletvekili olarak görev yapan Taşar, Orta düzeyde İngilizce bilen evli ve 7 çocuk babasıdır.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 4193 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics