Bugun...
01-01-1970 03:00:00 büyüt küçült
Sporcularımız Madalya Yolunda

Sporcularımız Madalya Yolunda

Almanya’nın Bremen Kentinde düzenlenecek olan Profesyonel Kickboks galasına ülkemizi ve ilimizi Tatvan’dan Turgut Dağdağan ve Gökhan Kara temsil edecek.

Almanya’nın Bremen Kentinde düzenlenecek olan Profesyonel Kickboks galasına ülkemizi ve ilimizi Tatvan’dan Turgut Dağdağan ve Gökhan Kara temsil edecek.

Önümüzdeki hafta yapılacak karşılaşmalar hakkında Gazte13’e bilgi veren Kickboks ve Muaythai Milli Takım Antrenörü Ömer Uğur Uzun süredir bu şampiyonaya hazırlandıklarını söyledi.  Sporcularının üst düzey milli sporcu olduklarının altını çizen  Uğur sporcularına güvendiğini belirterek şöyle konuştu; “Gökhan Kara artık Türkiye’ye mal olmuş defalarca Türkiye şampiyonasında final oynamış üst düzey milli sporcumuzdur. Turgut Dağdağan ise kendi kilosunda Türkiye’nin en iyi dört sporcusundan biridir. Almanya’daki maçlarından hemen sonra Turgut Milli Takımla birlikte ülkemizi temsil etmek üzere Slovenya’ya gidecek. Her iki sporcumuzun tek eksiği hemşerilerimizin duası. Allah’ın insiyle amatörde elde ettiğimiz başarılardan sonra profesyonelde de dünyaya Bitlisimizin adını altın harflerle yazacağız” dedi.

Profesyonel maça çıkacak olan Turgut Dağdağan yoğun bir antrenman dönemi geçirdiklerini söyleyerek “ Biz Almanya’ya milli ruhla gidiyoruz. Hiç aralıksız antrenman yaptık.Milli Takıma da gideceğimden maçı riske etmeden erken bitirmeye çalışacağım” şeklinde konuştu.

Bitlis’ gururlandıran muaythai Milli takım sporcusu Gökhan Kara ise “Başarı özveri ister, çok özverili bir şekilde çalıştık. Biz biliyoruz ki ringde Gökhan ve Turgut yok, Bitlis var, Türkiye var, rakibimiz ise Avrupa. Geri adım atmadan çarpışa çarpışa madalyamızı inşallah alacağız” ifadelerini kullandı.

Gazate13 ailesi olarak sporcularımıza başarılar diliyoruz.


Kaynak: Gazete13
Editör: Hatice KUTLU
Bu haber 736 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics