Bugun...
25-10-2016 15:56:00 büyüt küçült
Sporcularımız Avrupa Şampiyonası’nda

Sporcularımız Avrupa Şampiyonası’nda

Krater Gençlik Spor Kulübü sporcularından Çiğdem Kırvaç ve Turgut Dağdağan Büyükler Kickboks Avrupa Şampiyonası’nda ter döküyor.

Slovenya’da 22 Ekim tarihinde başlayan şampiyonada zirveyi hedefleyen sporcularımızı zorlu rakipler bekliyor. Milli Takıma çağrılan sporcularımız şampiyona için iki aylık kamp sürecinden sonra şampiyonaya katıldılar. 60 kilo bayanlarda mücadele edecek olan sporcumuz Çiğdem Kırvaç’ın dünya ikinciliği bulunuyor. 75 kiloda mücadele eden Turgut Dağdağan şampiyonanın favorileri arasında gösteriliyor. Almanya’nın Bremen kentinde profesyonel maçta rakibi Almanya şampiyonu Daniel Samsahai’yi nakavtla yenen Turgut hedefinde Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Sporcularımız Turgut Dağdağan ve Çiğdem Kırvaç hedeflerinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu, çok iyi hazırlandıklarını, bu başarıyı zor günler geçiren halkımıza armağan edip bir nebzede olsa halkımızı mutlu edeceklerini söylediler.

28 Ekim tarihinde sonlanacak şampiyonadan zaferle döneceklerini söyleyen sporcularımız harcanan emeğin ve verilen desteğin karşılığını vereceklerini belirttiler.

 

Sporcularımızın antrenörlüğünü yapan Ömer Uğur şampiyona öncesini Gazete13’e değerlendirdi. Kendilerine yapılan desteklerin meyvelerini topladıklarını söyleyen Uğur “Bu sene elde ettiğimiz başarılar tesadüfi değildir. Çok büyük bir emeğin, sahiplenmenin, ilimizin ve Tavanımızın spora ve sporcuya desteğinin göstergesidir. Kurumlarımız bizlere destek veriyor ve önümüzü açıyorlar. Bizde karşılığını başarılarla vermeye çalışıyoruz. Bitlis Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalara devam ediyoruz. Kurumumuzun tesislerini kullanıyoruz. Kurumumuz dışında Tatvan Halk Eğitim Müdürlüğü  antrenörlerimize kurslar açıp alt yapının güçlenmesine destek oluyor. Kaymakamlığımız, belediyemiz her zaman yanımızda. Sporcularımızı motive ediyorlar.

Tatvan halkının dualarını hep bizimle beraber ve hissediyoruz. Biz yılmadan, sıkılmadan, yorulmadan on iki ay her gün antrenman yapıyoruz. Şimdi bu kadar güzel bir ortamın hazırlandığı yerde başarılı olmamak zaten çok zor” dedi.

Sporcularının zorlu kamp süreçlerinden geçerek şampiyonaya hazırlandıklarını belirten Uğur “Sporcumuz Turgut Dağdağan daha 19 yaşında büyükler milli takıma çağrıldı. Bu fırsatı çok iyi değerlendireceğine ve başarıyla döneceğine inanıyorum. Çiğdem KIRVAÇ ise Iğdır dan Murat KIZILKUŞ kardeşimin yetiştirdiği Türkiye’nin en iyi bayan kickboks sporcusu ve geçen senede dünya 2. si olmuş bir sporcu. Iğdır da besyo olmadığı için sağ olsunlar bizim takımla çalışması için  hocasıyla beraber burayı tercih ettiler ve kulübümüz bünyesinde antrenmanlara devam etmektedir. Biz kardeşimizi emanet bilip en iyi şekilde maça hazırlamaya çalıştık. Onun da büyük bir başarıyla döneceğine eminim. Biz sporcularımıza güveniyor ve başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gazte13 ailesi olarak her iki sporcumuza da başarılar diliyoruz.


Kaynak: Gazete13
Editör: Hatice KUTLU
Bu haber 948 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics