Bugun...
14-08-2018 20:47:00 büyüt küçült
Özel Tatvan Can Hastanesi İmajını yeniledi

Özel Tatvan Can Hastanesi İmajını yeniledi

Bitlis il ve ilçelerinin tek özel hastanesi olan, Özel Tatvan Can Hastanesini 2016 yılı Mart ayında devralan NSB Medikal Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Ağırtmış hastanenin geleceğe umutla baktığını söyleyerek hastane hakkında gazete 13 muhabirlerine açıklamalarda bulundu.

Özel Tatvan Can Hastanesi’nin sahibi Ağırtmış ile yapmış olduğumuz röportajda  “ Özel  Tatvan Can Hastanesi’nin  bugünü ve yarınları için samimi açıklamalarda bulunarak şunları söyledi. “Hastaneyi devraldığımızda kucağımızda birçok problemi bir arada bulduk. Sağlık hizmetlerinin sunumu idari, mali, tıbbi ve teknik hizmetlerin çok iyi, koordineli ve hatasız işlemesi ve nitelikli iş gücü gerektiren kutsal bir hizmet alanı. Bu anlamda öncelikle sürekli değişkenlik gösteren, istikrarsız bir hastane yönetim kadro problemi vardı ve ilk olarak başhekimlik ve başhemşirelik kadrolarımızı yeniledik, onlar da yaşanılan sıkıntılardan dolayı dağılmakla yüz yüze kalan doktor ve sağlık personeli ihtiyacımızı tamamlama ve güçlendirme işine yoğunlaştılar ve gerçekten de bölgenin en nitelikli hekim kadrolarından birisini oluşturmuş durumdayız.  Hemşirelik hizmetlerimiz de giderek hem nicelik hem nitelik olarak iyi bir seviyeyi yakalamak üzeredir.

Bunun yanında mali ve hukuki işler bu ölçekteki bir işletme için yine hayati değerde düzenli gitmesi gereken bir önemli olgudur. Bu anlamda Hukuki ve Mali İşler birimimizi de yeminli mali müşavir, mali müşavir, muhasebeci ve sürekli çalışan bir Avukat ile profesyonel bir yapıya kavuşturduk.

Hastanemizin, 2010 yılında, açılışından bu yana binamızın neredeyse hiç el değmemiş fiziksel koşulları, hasta odalarımızın konforu, lavabolarımızdaki klozetten hasta yataklarımıza, anti bakteriyel zemin döşemesinden musluklara, televizyona kadar her şeyi baştan sona hastalarımıza layık bir şekilde yeniledik, düzenledik. Yataklı tedavi gören hastalarımıza ve refakatçılarımıza hastalıklara özgü diyet yemek dahil olmak üzere daha iyi hizmet sunmak için bir düzenleme yaptık ve termal kaplarda porselen tabaklarda kapalı sistemle hijyenik koşullarda Diyetisyenimiz ve deneyimli aşçılarımızın denetiminde bunu gerçekleştirmeye başladık. Büyük fedakarlıklarla çalışan personellerimize de önümüzdeki iki ay içinde yeni modern yemekhanemizde açık büfe olarak sunum yapacağımızın müjdesini de buradan vermek istiyorum. Aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarının rahatça vakit geçireceği ve kaliteli hizmet alacağı yeni kafeteryamızı da açmak üzereyiz.

Yine belki de en önemli konu hastanemizin tıbbi teknolojisinin hala devam eden bir süreç olmak üzere yenilenme sürecidir. Hastanemizde bölgenin en kaliteli çekimini gerçekleştiren MR cihazımız başta olmak üzere, Bilgisayarlı Tomografi, Digital Röntgen, Mamografi, Kemik Dansimetre, HSG, her türlü kontrastlı çekim, İşitme Denge test cihazı, EEG, EMG, Gastroskopi ve Kolonoskopi ünitemiz mevcut olup bunları en son gelişmiş modelleriyle yeniledik. Cerrahi branşların kullandığı ve hasta takibinde ve tedavisinde kullanılan birçok yeni tıbbi cihazları da hastanemize kazandırdık...

Laboratuarımızı da baştan sona modern teknolojik cihazlarımızla geliştirdik. En son saatte 1000 test okuma kapasiteli Biyokimya cihazımızla daha kaliteli, hızlı ve güvenilir sonuçlarımızla hastalarımıza ve doktorlarımıza hizmet verir hale geldik.

Yine en önemli yatırımlarımızdan birisi modern cihazlarla ve mahremiyete uygun tedavi mekanlarımızla donattığımız Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizi hizmete açtık ve başta felçli hastalarımızın yararlandığı tüm ilçelerimize ücretsiz servis hizmet aracımızın da olduğunu buradan halkımıza duyurmak istiyorum…

Belki de en önemli yatırımımız olarak gördüğümüz 26 kuvöz kapasiteli Yeni doğan Yoğun Bakım ünitemizin de müjdesini vermek istiyorum… Yaklaşık 6 doktor ve 40 hemşire yeni iş gücü istihdamı da yaratacak ve bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek bu ünitemizi de en geç Eylül 2018’de açmayı planladıklarını ifade etti.

Ağırtmış sözlerine şöyle devam etti; “Bütün bu güzel sürece kolay gelmediğimizi de önemle belirtmek istiyorum. Hastaneyi devraldığımızda geçmişte başlayan kurumsal sorunlardan kaynaklı ciddi soruşturmalar, gelirlerimize blokaj konması, ödeneklerimizin kesintiye uğraması gibi devasa mali sorunlarla karşılaştık. Bu süreçte yaşadığımız ve yaşama ihtimalini öngördüğümüz sorunları personellerimizle paylaştık ve bu durumu birlikte fedakarlık yaparak göğüsleyebileceğimiz konusunda hem fikir olduk, hep birlikte sıkıntılar çektik ve hala da kısmen devam etmekle birlikte büyük oranda bu sorunlarımızı aşmış bulunmaktayız, bu süreçte Sağlık Bakanlığımız, Sosyal Güvenlik Kurumumuz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve gerekse ilgili tüm kuruluşlarımızla an itibariyle saygın bir iletişim yakalamış bulunmaktayız, bu vesileyle yollarımızın ayrıldığı ve şu an birlikte çalıştığımız doktorlarımıza ve ayrımsız tüm personellerimize bu fedakarca ve özverili duruşlarından dolayı bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” Dedi.

Anlatacak çok şey var elbette ama inşallah önümüzdeki yıl bu vakitlerde 100 yatak kapasitesine ulaşmış daha nitelikli bir hastane olarak halkımızın hizmetinde olacağız diyen Ağırtmış, Söz konusu hastanenin gerek yarattığı istihdamla, gerekse ürettiği sağlık hizmeti ile hepimizin sahip çıkması gerekir diye düşünüyorum. Sizlere layık olmaya çalışacağımızdan şüpheniz olmasın, eleştiriler ve öneriler bizi güçlendirir, siz değerli basın yayın kuruluşlarına da bu süreçte yanımızda olduğunuz için ayrıca şükranlarımı sunmak istiyorum bu vesile ile; “Özel Tatvan Can Hastanemiz olarak sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyor tüm halkımıza saygılarımızı sunuyoruz.”

 


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah Yeşilyaprak, Aziz Kalaç, Süphiye Oruç, Rengin Güven, Emel Özel, Betül Güneş Bozan, Cansu Yeltekin
Bu haber 4924 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics