Bugun...
18-10-2016 19:28:00 büyüt küçült
Ömer Uğur’un Aslanları Almanya’yı fethetti

Ömer Uğur’un Aslanları Almanya’yı fethetti

Profesyonelliğe adım atan Tatvanlı kickboks ve muaythaicilerimiz Almanya’da destan yazdı. Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen Profesyonel Kickboks Gala maçına Türkiye’den 60 kiloda Gökhan Kara ve 75 kiloda Turgut Dağdağan katıldı. Krater Spor Kulübü formasıyla mücadele eden sporcularımız ringi rakiplerine dar ederek maçlarını almayı bildiler.

Afgan asıllı Hamit Caferi’ye mücadele eden Gökhan Kara, 2. rauntta rakibine havlu attırdı. Maçın başından sonuna kadar üstün bir dövüş ortaya koyan Gökhan maçı fazla uzatmadan almayı bildi.

75 kiloda mücadele eden Turgut Dağdağan ise Almanya şampiyonu Daniel Eckerte krşılaştı. Alman şampiyonunu nakavt eden Turgut ringi rakibine dar etti.. Almanya’da göz dolduran sporcularımız birçok organizatörden profesyonel maç teklifi almaya başladılar.  

Maç hakkında Gazete13’e kısa bir açıklama yapan Turgut Dağdağan daha çok çalışmaları gerektiğini belirterek “Bu maç bizim için daha başlangıç, daha çok çalışıp halkımıza layık olmaya çalışacağım. Şimdi hiç ara vermeden Türkiye’ye döner dönmez Kickboks Milli Takım’ına gidiyorum. Slovenya’da Avrupa Şampiyonasına katılacağım. Orda da İnşallah güzel maçlar çıkaracağım. Halkımız yeter ki dualarını esirgemesin” dedi.

Milli ve tecrübeli sporcumuz Gökhan Kara ise amatörde birçok başarı elde ettiklerinin altını çizerek profesyonel maçlarda da ilimizi gurula temsil etmeye çalıştıklarını söyledi. Muaythai süper lig ve Türkiye şampiyonu olan Gökhan Antrenör faktörüne dikkat çeken Gökhan “Başarı için Ömer Uğur gibi bir hocayla çalışmak gerekiyor.. Bundan sonra hem amatörde hem profesyonelde ilimizi temsil edeceğim. Hocamız çok özveri gösterip bizimle ilgileniyor. Her şeyimize koşuyor. Onu ve ilimizin ilçemizin ismini inşallah hep yükseklerde tutacağız” dedi.  

Milli takım antrenörümüz ve sporcularımızın hocası Ömer Uğur ise sporcularıyla düzenlenen galaya hazırlandıklarını belirterek kendilerine destek olan Dağdağan ve Kara ailelerine teşekkür etti.  Kickboks ve muaythai sporlarının çok emek isteğini belirten Uğur “Bu maç sporcularımızın belki de Avrupa biletiydi. Çok şükür sıkıntısız bir şekilde atlattık. Profesyonel kickboks ve muaythai çok emek, çok zaman ve çok para isteyen bir spor. Sağolsunlar Dağdağan ve Kara ailesi çocuklarına sahip çıktılar ve bu maçın bütün giderlerini karşıladılar. Bizim elimizden sporcuyu hazırlamak, başarı elde etmek ve zamanımızı bu işe ayırmak geliyor. Sporcularımıza değerli işadamlarımız ve idarecilerimizde sahip çıkarsa ülkemizin, ilimizin, ilçemizin bütün dünyada ismini duyurmaya hazırız. Bunu da üzerimize vazife olarak görürüz. Sporcularımın maçla ilgili performansından mutluyum. Bundan sonra da sporcularımızı daha büyük organizasyonlarda göreceksiniz inşallah” dedi.


Bu haber 1770 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics