Bugun...
20-05-2018 11:33:00 büyüt küçült
Oda Başkanı Adabağ'dan, Girişimcilik kursuna ziyaret

Oda Başkanı Adabağ'dan, Girişimcilik kursuna ziyaret

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Genel Başkanı Bilal Adabağ, BİGİAD tarafından İŞ-KUR destekli olarak açılan uygulamalı “Girişimcilik” kursunu ziyaret etti.

Tatvan Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenen “Girişimcilik” kursunu ziyaret eden oda Başkanı Bilal Adabağ, genç girişimci adayları ile bir araya geldi. Devam eden kurslar ve kursların son durumuyla ilgili kurs eğitmeni Rahime Yılmaz Acet’ten bilgi alan Oda Başkanı Bilal Adabağ, düzenlenen eğitimlerin önemine vurgu yaparak kursiyerlerin daha dikkatli olmalarını istedi.

Bir süre kursiyerler de sohbet eden Oda Başkanı Adabağ, girişimcilik ve iş hayatı ile ilgili kursa katılım gösteren kursiyerlere nasihatlerde bulundu.

Her girişimcinin mutlaka bir iş fikrinin olması gerektiğini ancak iş fikrinin ise hayata geçirilmeden önce mutlaka her yönüyle araştırılması gerektiğine dikkat çeken Oda Başkanı Adabağ, “Bu anlamda gerek Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) olarak ve gerekse BİGİAD olarak girişimci adaylarına yönelik olarak düzenlediğimiz bu eğitimlerimiz son derece önem arz etmektedir. Bu eğitim kurslarımız sayesinde girişimci adaylarımız öncelikle girişimciliğin ne olduğunu öğreniyor, ardından ise iş fikrinin hayata geçirmek için izlemesi gereken yolu öğrenmiş oluyor. Bu nedenle öncelikle mutlaka bir iş fikriniz olsun. İş fikrinizi belirlerken bunun araştırmasını çok iyi yapın. Başarısızlık sizi asla yıldırmasın, her zaman bir hedefiniz olsun.  Yapacağınız işi kaynağından öğrenmeye gayret edin. Çünkü öğrenmeden bir işe girerseniz hem kaynak masrafı yapmış olursunuz hem de maddi anlamda zararınıza neden olur. Yaptığınız iş ne olursa olsun o işi ciddi bir şekilde yapın. Bu kursun en büyük avantajı da zaten neyi nasıl yapabileceğinizi öğrenmenize imkan sağlıyor olmasıdır. Her şeyin bir pazarı vardır. Bir işte asıl mühim olan şey yapacağınız işi ve yeri en doğru şekilde seçmektir.  Allah çıktığınız bu yolda sizleri mahcup etmesin. Ben bu vesile katkılarından dolayı kurs eğitmenimiz Rahime Yılmaz Acet’e teşekkür ediyor, tüm girişimci adaylarımıza ise başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Öte yandan BİGİAD tarafından düzenlenen toplam 100 kişilik uygulamalı “Girişimcilik” kursunun 25 kişilik 4. ve son sınıfı da başlamış oldu.

Toplam 4 gün devam edecek olan kursta girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konuların ele alınacak olup, kursu başarıyla tamamlayan girişimcilere “Girişimcilik” sertifikası verilecek.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 634 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics