Bugun...
06-02-2018 00:07:00 büyüt küçült
KOSGEB, SODES ve DAKA Yöneticileri ASKON Üyeleri ile bir araya geldi

KOSGEB, SODES ve DAKA Yöneticileri ASKON Üyeleri ile bir araya geldi

ASKON Bitlis şubesi tarafından düzenlenen Şehrin ticaretine, istihdamına ve reklamına katkı” konulu toplantı düzenlendi.

ASKON Bitlis Şubesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen üye bilgilendirme ve aktiviteyi artırmak için proje, destek, hibe konulu program hakkında açıklamalarda bulunan Bitlis Şube Müdürü Ömer Kara şunları söyledi.

“Bizler Bitlis ilinde hizmet eden Bitlisli tüccarlar olarak ilimizin ekonomisi ve kalkınması hakkında yönetim kurulumuzla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda ilimizin ticaretine, istihdamına ve tanıtımına nasıl bir katkı sunabiliriz, ASKON olarak 2018 yılı yatırım programlarında tüccarlarımızın içinde bulundukları sorun ve sıkıntıları çözebilmeleri için ilimizde bulunan ve ilimizin kalkınmasında çok önemli katkılar sunan KOSGEB, SODES ve DAKA Yöneticileri ile bir araya gelme kararı aldık.” Dedi.

BİTLİS ASKON Şubesi yönetim kurulu ile bir araya gelen ve ASKON üyelerine açıklamalarda bulunan KOSGEB Bitlis Müdürü Cevat Kaya şunları söyledi;  “Bitlis ili olarak girişimcilik kurslarının geri dönüşüm yüzdesinin Türkiye oranına göre iyi bir düzeyde olduğunu, bir kaç KOBİ’nin bir araya gelerek tedarik merkezi açabileceğini, 4. Ayda yeni ekranların açılacağını ve yapılacak olan yatırım programları hakkında  gerekli bilgileri düzenli bir şekilde paylaşmaya devam edeceklerini  ifade etti.”

Ayrıca Doğu Anadolu kalkınma ajansı(DAKA)uzmanı İlker Toprak’ta  2018 yılı mali destek programları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

ASKON tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya, DAKA Uzmanı İlker Toprak, BİPEM Merkez koordinatörü ve SODES müdürü Necati Kaya ve ASKON üyeleri katılım gösterdi.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 352 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics