Bugun...
10-08-2016 15:00:00 büyüt küçült
Kaymakam Bölükbaşı Kur'an Kurslarını Ziyaret Etti.

Kaymakam Bölükbaşı Kur'an Kurslarını Ziyaret Etti.

Hizan Kaymakamı Yakup Bölükbaşı, Kur'an kurslarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Hizan Kaymakamı Yakup Bölükbaşı, Kur'an kurslarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilerle sohbet eden ve taleplerini dinleyen Kaymakam Bölükbaşı, İlçe Müftüsü Tahir Erçin'den faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bu yıl Kur'an kurslarına ilginin daha fazla olduğunu belirten Müftü Erçin, 112 cami ve 12 Kur'an kursunda 2 bin 800 çocuğun eğitim aldığını söyledi.

Hizan Müftülüğü olarak yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilere daha iyi eğitim verebilmek için bütün camilerde ve Kur'an kursları hocalarını görevlendirdiklerini dile getiren Erçin, şöyle konuştu:

"Bunun yanında öğrencilerimize kurslarda sadece kur'an eğitimi değilde bu eğitimlerinin yanında itikad, hadis ve ahlak dersleri hakkında öğrencilerimize gerekli bilgiler verilmektedir. Bu alanda da bilgi yeterliliklerini ileri seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Bu sene farklı olarak Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün öğrencilere dağıtılmak üzere kitaplar bastırıldı. Bu haftalık bir programa göre düzenlenen kitaplarımız öğrencilerimiz tarafından çok beğenildi. Kur'anı Kerim derslerinin yanında öğrencilerimiz, bu kitapları takip etmek suretiyle hem ibadetlerini hemde Peygamberimizin hayatını bu kitaplardan hikayeler eşliğinde okuyarak kurslarımız daha cazip bir hale geldi. Bu yaz tatilinde yorucu bir 9 ayın sonunda tatil döneminde gezip oynamak yerine bu kurslarımıza katılan öğrencileri ve velilerini tebrik ediyorum."


Kaynak: Gazete13
Editör: yağmur Taşdemir
Bu haber 1062 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics