Bugun...
22-06-2018 13:37:00 büyüt küçült
Kadim kent Bitlis’in tarihi kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen

Kadim kent Bitlis’in tarihi kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen "Sokak Sağlıklaştırma" projesinde DAKA ile protokol imzalandı

Bitlis Belediyesi, 6 bin yıllık geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve 600'ün üzerinde tescilli yapıyı bünyesinde barındıran kadim kent Bitlis’in tarihi kimliğini ortaya çıkarmak için çalışmalara devam ediyor.

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, "Sokak Sağlıklaştırma" projesi kapsamında Kalealtı, Ulu Cami Meydanı, Sinema Yokuşu'ndaki çalışmaların yanı sıra şimdi de Kasapçılar ve Büryancılar çarşısında çalışmalara başlanması için Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile protokol imzaladı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, DAKA ve Bitlis Belediyesi olarak tahmini 7 Milyonun üzerindeki projeyi bu yıl başlatacaklarını ifade eden Ustaoğlu, şöyle konuştu: “Geçen yıl başlattığımız Sokak Sağlıklaştırma projemiz gerçekten toplumda çok iyi karşılık bulan, Bitlis'in o kadim kültürünü adeta ayağa kaldıran, şehre kimlik, kişilik ve ruh katan bir proje. 600'ün üzerinde tescilli eseri bünyesinde barındıran bu şehrin tarihini korumak ve yeni nesillere aktarmak için yürütülen çalışmalardır. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın Bitlis için 40 milyona yakın ayırdığı bir bütçe var. Kültür Bakanlığı, DAKA, Bitlis Belediyesi ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) ile birlikte bu çalışmalarımızı yürütüyoruz."

Ardından Vali Ustaoğlu ile DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray arasında Sokak Sağlıklaştırma projesi kapsamında hazırlanan protokol imzalandı.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 293 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics