Bugun...
11-11-2016 10:11:00 büyüt küçült
Gururumuz Çiğdem Avrupa İkincisi

Gururumuz Çiğdem Avrupa İkincisi

Slovenya’da yapılan Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyona’sında mücadele eden sporcumuz Çiğdem Kırvaç gümüş madalya alarak Avrupa ikincisi oldu.

Yedi gün süren şampiyonada finallere yükselme başarısı gösteren Milli Sporcumuz Çiğdem üç raunt sonunda hakem kararıyla şampiyonluğu rakibine kaptırdı. Atmış kiloda mücadele eden Çiğdem final maçında Finli Marjamaki Camilla’la karşılaştı. 2-1 hakem kararıyla mağlup sayılan Çiğdem gümüş madalyayla yetinmek zorunda kaldı. Şampiyonada Milli Takım toplamda üç altın, sekiz gümüş ve on bir bronz madalya kazandı.

Hedefim Dünya Şampiyonluğu

Milli Takım ekibiyle yurda dönen Milli Sporcumuz final maçını kaybettiği için çok üzgün olduğunu söyledi. Çiğdem Türkiye Şampiyonası hazırlıklarına şimdiden başladığını ifade ederek hedefinin hem kick boks hem muai thai de Türkiye Şampiyonu olmak olduğunu belirtti. Bitlis Eren Üniversitesi’nde eğitim gören Çiğdem “Öncelikli hedefim kick boks ve muai thai dallarında Türkiye Şampiyonu olmak. Türkiye şampiyonluğunun ardından Milli Takımla Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemize altın madalya getirmek istiyorum” dedi. Iğdır’da spor hayatına başladığını ifade eden Çiğdem “Bölgenin en iyi kick boks takımına gelmek için eğitimde Bitlis Eren Üniversitesi’ni tercih ettim. Buradaki amacım erkeklerde Türkiye’nin en iyi takımı olan Bitlis kick boks takımını bayanlarda da Türkiye’nin en iyisi yapmak” dedi.

Bayanlar Spora Yönelsin

Bayanların spora yönelmesi için çabaladığını dile getiren Çiğdem “Benim gibi spora ilgi duyan bayanlar eve kapanmasın. Kick Boks ve muai thai bayanların rahatlıkla yapabilecekleri spor dalları. Bayanlar evden çıkıp spor yapsınlar. Mücadele ettikçe başarının geleceğini görecekler” dedi.

Çiğdemin antrenörlüğünü yapan Milli Antrenör Ömer Uğur Çiğdem’in Türkiye’nin en iyi kick boks sporcularından olduğunun altını çizerek takıma katılmasından memnun olduğunu belirtti.  Çiğdem’in takımdaki diğer bayan sporculara ablalık yaptığını dile getiren Uğur “Çiğdem üç aydır bizimle çalışıyor. Ancak takıma katkısı çok büyük oldu. Onun gelmesiyle bayanlar epey yol kat etti.  Takımda sadece spor değil takımdaki bayan kick boks sporcularına da ablalık yapıyor. Çiğdem’in takıma katılmasından çok memnunum” dedi.

Şanlıurfa’da yapılacak olan Uluslar arası Fiht Night galasına katılacak olan Çiğdem profesyonelliğe de adım atmış olacak.


Kaynak: Gazete13
Bu haber 461 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics