Bugun...
07-02-2017 13:00:00 büyüt küçült
Güroymak'ta Eğitim-öğretim Değerlendirme Toplantısı

Güroymak'ta Eğitim-öğretim Değerlendirme Toplantısı

Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu başkanlığında eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu başkanlığında eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakam Alibeyoğlu başkanlığında, İlçe Milli Eğitim, şube, ilçe merkez belde ve köy okul müdür ve müdür yardımcılarının katılımıyla, Güroymak İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, ilçenin eğitim öğretimi değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Alibeyoğlu, eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaptı.

İlçenin eğitim ve öğretimindeki başarı çıtasının yükseltilmesi için daha çok çalışmak gerektiğini ifade eden Alibeyoğlu, şöyle konuştu:

"Geleceğe daha emin olarak bakmak istiyorsak, bizi bu coğrafyada yaşatmamak isteyenlere karşı daha güçlü olacaksak, mutlaka eğitimde yüzde yüz başarı sağlamamız lazım. Bu başarıyı elde etmede de üç ana unsur var. Bunlar, öğretmenlerimiz, toplum ve ailelerdir. Eğer bu üç grupla uyum içerisinde çalışıp, hedeflerimizi belirler, yapmamız gerekenleri yaparsak başarıya kolayca ulaşırız. Bu anlamda okul yönetici ve öğretmenlerine de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Okullarımızda bilgi ve sanatsal ağırlıklı yarışmalar yapmaya özen gösterelim. Okullarımızda öğrencilerimizi tüm spor dalları müsabakalarına katılımlarını sağlayalım. Veli ziyaretlerine önem verelim."

Okullarda görev yapan rehber öğretmenlerin görevlerini en iyi şekilde yapması gerektiğini belirten Alibeyoğlu, madde bağımlısı öğrencileri de topluma kazandırmak için daha çok çaba harcamak gerektiğini kaydetti.

Alibeyoğlu, "Okul temizliğine gereken önemi verelim. Öğretmen ve öğrencilerimizin kıllık ve kıyafetlerine dikkat etmeleri konusunda uyaralım. Tarihimizi geçmişimizi, aile yapılarımızın önemi hakkında öğrencilerimize anlatmaya çalışalım. Çocuklarımız zamanlarının büyük bölümünü okullarda geçiriyor. Okullarda aldıkları eğitimle geleceğe şekil vermeye çalışıyorlar. Onun için verilecek eğitim oldukça kaliteli, erdemli ve doğru olmalıdır." dedi.

TEOG ile üniversiteye sınavları hazırlık kurslarına gereken önemin gösterilmesi gerektiğini anlatan Alibeyoğlu, başarı çıtasının yükseltmesi için öğrencilerin tek tek yakından takip edilmesi konusunda talimatta bulundu.


Kaynak: haberler.com
Bu haber 327 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics