Bugun...
18-06-2018 16:40:00 büyüt küçült
ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN TYP ALIMI YAPILACAKTIR

ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN TYP ALIMI YAPILACAKTIR

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mücahit Gülmez Gazete13’e yapmış olduğu açıklamada TYP kapsamında bir çok kamu kuruluşuna eleman desteği vereceklerini söyledi.

İş Kur İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları ve Müftülükler işbirliğinde düzenlenecek toplum yararına programlar için katılımcı başvuruları 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular için katılımcı şartları aşağıda belirtilmiştir.

Katılımcı şartları

1- Kuruma kayıtlı işsiz olmak

2- 18 yaşını tamamlamış olmak

3- Emekli ve malul aylığı almamak

4- Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)

5- Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların aynı tarihte başlayacak olan programda katılımcı olması durumunda sadece bir kişinin katılması sağlanacaktır.

6- Müftülük haricindeki kurumlarda katılımcılar istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yaralananlar) arasında belirlenecektir.

Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mücahit Gülmez Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Başvurular İl Müdürlüğümüze şahsen yapılabileceği gibi ilçe belediyelerinde bulunan hizmet noktalarımızdan veya www.iskur.gov.tr internet sitemiz üzerinden de müracaatlar yapılabilecektir.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 3396 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics