Bugun...
05-02-2017 15:00:00 büyüt küçült
Bodrum'dan Türkmenlere Yardım Eli

Bodrum'dan Türkmenlere Yardım Eli

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir ilköğretim okulu topladıkları yardım malzemelerini Türkmenlere gönderdi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir ilköğretim okulu topladıkları yardım malzemelerini Türkmenlere gönderdi. Toplanılan yaklaşık yarım kamyonet yardım kargoya verilerek ihtiyaç sahiplerine iletildi.

Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğretmenleri, velileri ve öğrencileri ile Hatay'da, Suriye'deki zulümden kurtulan yardıma ihtiyacı olan Türkmenlere giyecek, kişisel hijyen ürünleri ve bebek bezi yardımı yaptı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan okul müdürü Haydar Akbaba şunları söyledi: "Aziz milletimiz mazlumun yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Kısa bir sürede yaklaşık yarım kamyonet yardım malzemesi toplandı. Yardım yapan herkese teşekkür ediyorum. Kardeşliğin ve yardımlaşmanın ne olduğunu millet olarak dünyaya gösterirken, Bodrum'dan da bir el uzatmak istedik ve bunu da başardık. Hatay'da zulümden kurtulup devletimize ve milletimize sığınan kardeşlerimizin ne zor şartlarda hayatlarını devam ettirdiklerine şahit oluyoruz. Rabbim onların yardımcısı olsun. Bizler de elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştık. İhtiyaç halinde her zaman elini uzatmaktan geri kalmayan Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu olarak örnek bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Umarım bu yerelde Bodruma genelde tüm dünyaya örnek olur. Bebekler çocuklar soğuklarda aç ve açıkta kalmazlar" dedi.

Akbaba, daha önce de Bitlis Güroymak'ta bir köy okuluna yardım gönderen Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu bu tür sosyal sorumluluk projelerinde her daim varlığını devam ettireceklerini söyledi. - MUĞLA


Kaynak: haberler.com
Bu haber 380 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics