Bugun...
03-09-2016 16:00:00 büyüt küçült
Bitlis'te 'Teröre Lanet' Yürüyüşü

Bitlis'te 'Teröre Lanet' Yürüyüşü

Hizan ilçesinde ülke genelinde son zamanlarda yaşanan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla 'teröre lanet' yürüyüşü gerçekleştirildi.

Hizan ilçesinde ülke genelinde son zamanlarda yaşanan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla "teröre lanet" yürüyüşü gerçekleştirildi.

Cuma namazından sonra ilçe merkezinde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla, "Teröre lanet kardeşliğe davet", "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Hepimiz kardeşiz bu zulüm niye?" sloganları attı.

İlçe Jandarma Komutanlığı önünde sona eren yürüyüşe katılan imamlar mevlit okuyarak şehitler için dua etti. Jandarma, mevlitin ardından yürüyüşe katılanlara yemek verdi.

Şehit Aileleri Derneği ve Sağınlı Bölgesi Korucu Başkanı Ayhan Özdemir, yaptığı açıklamada, yürüyüşü kardeşlik için düzenlediklerini söyledi. Bu sene Hizan'da 7 şehit verdiklerini belirten Özdemir, şunları söyledi:

"Biri bizim kendi korucumuzdu. Biz artık ilçemizde ve ülkemizde şehit görmek istemiyoruz. Ben de bir şehit kardeşiyim. Ağabeyim 1991 yılında teröristler tarafından şehit edildi. Şehit acısının ne kadar zor olduğunu biliyorum. PKK yol kesip 'Kürtlerin hakkını savunuyoruz' diyor. Bu kesinlikle yalandır. Kürtlerle hiçbir alakası yoktur. Aksine Kürt kardeşlerimize zarar vermekteler. Bütün Kürt anaları bu PKK belası yüzünden ağlamaktalar. Biz artık bunları ilçemizde görmek istemiyoruz. Biz artık huzur istiyoruz."

Özdemir, Hizan'da turistik alanların bulunduğunu ve ilçenin terörle değil bu özellikleriyle anılmasını istediklerini dile getirdi.

Dağlarda silahlı kimseyi istemediklerini vurgulayan Özdemir, "Seçimlerde 80 milletvekili almalarına rağmen yine rahat durmadılar. Bunların barışla hiçbir alakaları yoktur. Bunlar her gün bir yerde polis, asker kardeşimizin canını yakıyor. Yol kesip arabaları yakıyorlar. Bir insan hayatı boyunca çalışıyor ancak bir araba alabiliyor. Bunlar da kalkıp bütün emeğini bir seferde yakıyor. Bölgemiz bunlara daha ne kadar seyirci olacaktır. Kürt, Türk, Alevi hangi ırktan olursa olsun hepimiz kardeşiz. Türkiye Cumhuriyeti bu şekilde kuruldu."


Kaynak: Gazete13
Editör: Yağmur Taşdemir
Bu haber 1129 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics