Bugun...
24-07-2018 16:12:00 büyüt küçült
BİTLİS’İN TARİHİ EVLERİ  İÇİN EL ELE

BİTLİS’İN TARİHİ EVLERİ İÇİN EL ELE

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi işbirliğinde, Bitlis'teki tarihi yapılar ve geleneksel Bitlis evlerini incelemek üzere bir araya gelen heyet, Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım'ı makamında ziyaret etti.

 Bitlis’te tarihi evler restore edilerek aslına uygun hale getiriliyor. (BETAV) üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan ekip, Bitlis'teki tarihi yapılar ve geleneksel Bitlis evlerini plan tipoloji, yapım tekniği, malzeme ve strüktür bakımından incelemenin yanı sıra doğal afetlerden zarar gören tarihi eserleri aslına uygun olarak onarmak olduğunu dile getirdi.

 

Bitlis tarihi evleri için gerçekleşen ziyaretten ve yapılması planlanan projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör. Yardım, ziyaretlerinden dolayı konuklara teşekkür ederek onlarla yakından ilgilendi. Üniversitenin idari ve akademik yapısı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Yardım, bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapmayı düşündükleri projeler hakkında konuklarını bilgilendirdi.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah Yeşilyaprak, Aziz Kalaç, Süphiye Oruç, Rengin Güven, Emel Özel, Betül Güneş Bozan, Cansu Yeltekin
Bu haber 404 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics