Bugun...
19-08-2018 23:22:00 büyüt küçült
Bitlis Valiliği’nden ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’

Bitlis Valiliği’nden ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’

Bitlis Valiliği tarafından ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük’ projesi kapsamında çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı

‘Kırmızı Düdük’ projesi hakkında konuşan Vali Ustaoğlu, “Çocuklarımızla birlikte bu bayramda kazaların önüne geçeceğiz. Çocuklarımızla birlikte İçişleri Bakanlığının başlattığı ‘Kırmızı Düdük’ projesini başlatıyoruz. Özellikle bayramlar her türlü sevinç ve mutluluğun paylaşıldığı günlerimizdir. Ama maalesef ülkemizde her yıl bayramlarda yaşanan kazalar bizim bu sevincimizi hüzne ve acıya dönüştürüyor. Her bayram olduğu gibi bakanlığımız bu bayram da yine tüm tedbirlerini almış durumdadır. İlimizin farklı uygulama noktalarında trafik ekiplerimiz uygulama yapıyor. Bizde bugün burada geçen sürücüleri çocuklarla birlikte hem denetleyeceğiz hem de bayramlarını kutlayacağız. Anneler babalar üzerinde en güzel uyarı, çocuklar üzerinden yapılandır. En etkili uyarı da yavrularımızın yaptığı uyarıdır. Bakanlığın başlattığı ‘kırmızı düdük’ uygulaması ile burada anne ve babaları ile yolculuk yapan çocukların adeta onların birer fahri müfettişi gibi araçların içinde anne ve babalarını uyarmalarını istiyoruz. Anne ve babaların yaptığı yanlış kurallarda, çocuklar onları düdükle uyaracaklar” diye konuştu.

Vali Ustaoğlu, daha sonra Tatvan İlçesine geçerek Jandarma ekiplerinin yaptığı trafik uygulamalarını yerinde inceledi.  Seyahat eden vatandaşlarla bayramlaşan Vali Ustaoğlu,  proje kapsamında çocuklara kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye etti.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 203 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics