Bugun...
09-09-2016 18:00:00 büyüt küçült
Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ameliyatı Yapıldı

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'nde Anjiyo Ameliyatı Yapıldı

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi, yeni başlattığı anjiyo ameliyatlarının ilk gününde 9 başarılı ameliyat gerçekleştirdi.

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi, yeni başlattığı anjiyo ameliyatlarının ilk gününde 9 başarılı ameliyat gerçekleştirdi.

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi, Kardiyoloji Uzmanı Yaşar Akay, bütün hastaların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Bugün 400 yataklı hastanede artık anjiyo ameliyatı da yapmaya başladıklarını belirten Akay, şunları söyledi:

"İlk gün olması ve hastane personelinin daha öncesinde bu alanda tecrübesinin olmamasına rağmen 9 başarılı ameliyat gerçekleştirdik. Bu bizim için çok iyi bir rakam. Yaptığımız anjiyoların 3'ünü hastalarımızın isteği üzerine koldan, diğerlerini ise kasıktan yaptık. Bu hastalarımızdan biri Mutki ilçemizden kalp krizi ile geldi onu aldık, damarları tıkalı olan 3 hastamıza da stent taktık. Tüm hastalarımızın genel durumu gayet iyi, inşallah en kısa sürede taburcu olacaklar. Kollarından anjiyo işlemi yapılanlar ise 4 saatlik gözetimin ardından taburcu olabilecek, diğerleri ise takip amaçlı bir gün bekletiyoruz. Bu anjiyo Bitlis için bir ilk inşallah bundan sonra devamı gelecek. Gerçekleştirdiğimiz bu ameliyatlar sayesinde Bitlis sağlık alanında 20 yıl ileriye gitmiştir."

Anjiyo ameliyatına giren Malazgirtli 5 çocuk babası 42 yaşındaki Sadık Ürün ise böyle bir hizmetin Tatvan'da verilmeye başlamasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Daha öncesinde bu ameliyatlar için büyük şehirlere gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren Ürün, Tatvan'da bu hizmetin verilmeye başladığına şahit olduktan sonra sevinç gözyaşları döktüğünü söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Kalp krizi şüphesi ile hastaneye başvurduğunu anlatan Ürün, "Sağ olsunlar tüm doktorlarımız benle çok ilgilendiler. Bunların emeklerine de teşekkür ederim. Tabi ki bizler bu ülkenin vatandaşları olarak hayatlarımızı hekimlerimize emanet ediyoruz. Bu anlamda onlara güvencemiz sonsuzdur. Böyle bir hizmetin bölgemizde verilmeye başlamış olması bizleri çok çok mutlu etti. Bizlerin bu büyük nimetlere sahip çıkması gerek. Gerçekten bu gün büyük şehir hastanelerinde yapılabilen bir işlemin artık bölgemizde yapıldığını gördükten sonra gözlerim yaşardı. Bunun içinde vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Anjiyo ameliyatı olan diğer bir hasta Zemile Kardaş de sağlık durumunun çok iyi olduğunu anlatarak, bu imkanların sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.


Kaynak: Gazete13
Editör: yağmur Taşdemir
Bu haber 1810 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics