Bugun...
02-12-2017 23:42:00 büyüt küçült
Bitlis Tanıtım Günlerine İstanbullulardan yoğun ilgi

Bitlis Tanıtım Günlerine İstanbullulardan yoğun ilgi

İstanbul’un Maltepe ilçesinde sahil şeridinde bulunan kültür etkinlikleri alanında düzenlenen 3.Bitlis Tanıtım Günlerine binlerce kişi katılım gösterdi. İstanbul Maltepe’de başlayan etkinlik alanına gelen misafirleri giriş kapısına bırakılan ihlasiye medresesi minyatörü, arkasına bırakılan Bitlis’in gerçek kimliği ve simgesi olan 5 tarihi minarenin minyatörü, dünyanın en büyük Müslüman mezarlığı olan Ahlat Şelçuklu mezarlığına ait mezar taşları ve Ahlat’a has kümbetler, Bitlis’te yetişmiş önem

Bitlis Tanıtım Günleri Etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulunan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy şunları söyledi.

Bizler Tatvan Belediyesi, Tatvan Ticaret Odası, Tatvan Ziraat Odası Başkanlığı ile Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı olarak bir ortak stant açtık. Ve özellikle bu gün İstanbul’da ikamet eden çok sayıda hemşerimizin bizleri ziyaret etmesi memnuniyetle verici.

“ Biz Bitlis olarak İstanbul’da 3. Kez düzenlemiş olduğumuz Bitlis Tanıtım günlerinin daha önce düzenlenen tanıtım günlerinden daha farklı geçeceğine inanıyorduk. Şimdi de gördüğünüz gibi gün boyu çok büyük yoğunluk vardı. Bitlis valiliği, STK’lar ve Bitlis Milletvekilimiz Sayın Vedat Demiröz’ün de katkıları ve çok büyük özverisi ile düzenlenen “3. Bitlis tanıtım Günlerinin 3. Gününde çok sayıda insanın ziyareti bizleri oldukça mutlu etmiştir. Öyle inanıyorum ki bizler burada ilimizi en güzel bir şekilde temsil ediyoruz. Buraya bizleri ziyarete gelen bütün insanların buradan memnun bir şekilde ayrıldığını da görüyorum. Bizler buraya geldiğimizde zaten tek isteğimiz vardı o da buydu bunu da başardığımıza inanıyorum bu vesile ile emeği geçenlerden Allah razı olsun diyorum.

Başkan Aksoy ayrıca Bitlis İl ve İlçe stantlarını gezen İstanbul Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bitlis eski Milletvekili Vahit Kiler ile birlikte Tatvan ilçe standını ziyaret eden misafirlere Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un Eşi Melek Aksoy tarafından el sanatlarından yapılan tablolar hediye edildi.   


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 1735 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics