Bugun...
25-03-2018 01:43:00 büyüt küçült
Başkan Aksoy, Turizme Yeşil Işık Yaktı

Başkan Aksoy, Turizme Yeşil Işık Yaktı

TCDD Ankara Irmak garından 30 kişilik bir turist kafilesi ile 25 Mart 2018 tarihinde yola çıkacak olan ve 26 Mart 2018 tarihinde Tatvan ilçesine varacak olan Van Gölü Ekspresi’ni karşılamak için hazırlık yaptıklarını belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, turizme yeşil ışık yaktıklarını söyledi.

Ankara’dan hareket ederek Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Muş illerinden sonra Tatvan garına gelecek olan Van Gölü Ekspresi için karşılama programı yapacaklarını ifade eden Başkan Aksoy, “İlk kafilemiz 25 Mart’ta saat 13’te hareket edecek ve 26 Mart saat 13’te İnşallah Tatvan garına intikal edecek. Biz burada kendilerini folklor ekibi gösterileri eşliğinde çiçeklerle karşılayacağız. Onları Tatvan’da misafir ettikten sonra Tatvan, Bitlis ve diğer ilçelerdeki medreseleri, kümbetleri, Selçuklu Mezarlığı ile Van Gölü, Aygır Gölü ve Nemrut Krater Gölü’nün güzelliklerini kendilerine gösterme imkanı bulacağız. Tatvan’da yapılacak olan konaklamanın ardından Van Gölü çevresinde bir gezi programı yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Akdamar Adası’nı da görme imkanı bulacaklar. Biz bunun mutluluğunu ve Van Gölü Ekspresi’nin tekrar Tatvan’a gelmesinin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Daha önceleri seyahatlerin çoğunluğunun ekspresle olduğunu hatırlatan Başkan Aksoy, şöyle konuştu;

“Bizim çocukluğumuz zamanında burası son derece yoğun bir şekilde yolcu akışına sahne oluyordu. Biz tekrar o yolcu akışının sağlanması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve Tatvan garını tekrar yolcularımızla buluşturmayı düşünüyoruz. Bu anlamda Kars’a giden Doğu Ekspresi nasıl gündemde ise, ben inanıyorum ki Van Gölü Ekspresi’de o tredi yakalayacak ve İnşallah daha ileriye de gitmiş olacak. Çünkü bizim bölgede çok güzel yerler var. Başta deniz büyüklüğünde olan Van Gölü olmak üzere bölgemizde Nemrut Krater Gölü, Aygır Gölü ve Nazik Gölü var. Ayrıca evliyalar şehri olan Bitlis’te inanç turizmi ve tarihi eserler konusunda gezilip görülecek çok güzel yerler var. Buraya gelen kafileleri İnşallah en güzel ağırlayarak, bu güzellikleri göstermek istiyoruz. Aynı zamanda bu garın aktif olması noktasında çabalarımız olacak. Biz istiyoruz ki esnaflarımız ve otelcilerimiz bu turizm pastasından pay alsınlar. Bitlis, bölgede turizm potansiyeli yüksek bir yer ve ilçemiz de gerçekten gezilip görülmeyedeğer, güzel bir ilçe. Bölgenin en büyük ilçelerinden biri ve doğunun incisi dediğimiz şirin bir ilçe. Bitlis’inde birincisi olan ilçesi. Bizim derdimiz, daha önce canlı olan turizmin tekrar canlanması ve Bitlis’in turizmde hak ettiği yerini alması ve hak ettiği pastadan payını almasıdır. Biz bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Hem biz yerel yöneticiler, hem de valimiz ve kaymakamlarımız, ilimiz ve ilçelerimizde turizmin gelişmesi için gayret içindedirler. Bu nedenle Van Gölü Ekspresi olayını çok önemsiyoruz. Buraya gelecek olan misafirlerimiz buradaki tarihi ve doğal güzelliklerimizi görecekler.Ayrıca, yöresel tatları tadacaklar ve tekrar Van Gölü Ekspresi ile bu garda kendilerini uğurlayacağız.”


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 463 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics