Bugun...
09-09-2016 11:00:00 büyüt küçült
Başbakan Yıldırım'ın 'Doğuya Yatırım' Çağrısı

Başbakan Yıldırım'ın 'Doğuya Yatırım' Çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'Van'a, Mardin'e, Muş'a, Iğdır'a, Hakkari'ye yatırım yapın.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Van'a, Mardin'e, Muş'a, Iğdır'a, Hakkari'ye yatırım yapın. O kararı verin, fabrikayı biz yapacağız." şeklindeki ifadeleri, Bitlis'in Hizan ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcilerini sevindirdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın yatırım yapılması çağrısını sevinçle karşıladıklarını belirten Hizan Bal Üreticileri Birliği Başkanı Seyithan Ekinci,  yaptığı açıklamada, bölgede terör örgütünün yatırımları engellediğini söyledi.

Başbakan Yıldırım'ın Diyarbakır'da yaptığı ekonomik açılım paket ile ilgili "Doğuya yatırım yapın" çağrısını çok olumlu karşıladığını ifade eden Ekinci, şunları kaydetti:

"İlçemiz malum terörle anılıyor. Biz arıcılar olarak terörden çok büyük bir darbe yedik. Bizim arıcılarımız, can güvenliğinden dolayı yüksek dağlara, yaylalara çıkamıyoruz. Mecburen şehre yakın yada köylere yakın yerlerde arıcılarımız arılarını bırakıyorlar. Bu da bir çok arıcımızın arılarının öldüğünü görmekteyiz. İlçemizde terör belası olmamış olsaydı insanların refah düzeyi çok daha iyi olacaktı. İnsanlar daha rahat davranacaklardı. Eğer bölgemize büyük yatırımlar yapılırsa insanlar iş güç sahibi olacaklar ve bunun sonucunda terör azalır hatta bitme durumuna gelir."


Kaynak: Gazete13
Editör: yağmur Taşdemir
Bu haber 1202 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics