Bugun...
01-01-1970 03:00:00 büyüt küçült
ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde başkanlık için aday adayları başvurularını yaptı. Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Partiden aday adaylık başvurusunu Ak Parti Tatvan İlçe Başkanlığına yapan Ömer Kara, başvurusunu bizzat Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan’a yaptı. İlçe Başkanı Cemil Sayılgan, ilçemiz ve partimiz için hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara ise; ‘Bayrağımızı bir adım daha ileri götürebilmek için bende varım’ diyerek her şeyin hayırlı olmasını söyledi.

ÖMER KARA KİMDİR? 

1983 Bitlis Tatvan doğumlu olan Ömer Kara, İlkokulu Tatvan Tuğ İlköğretim okulu, Ortaokulu Tatvan İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlayarak; Tatvan Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite girişindeki kat sayı probleminden dolayı üniversiteyi yurtdışında okumak zorunda kaldı. Üniversitenin son yıllarında okuduğu bölümle ilgili büyük firmalarda da çalışan Kara, mezun olduktan sonra kendi memleketi Tatvan’da mühendislik üzerine firma kurup özelde çalışmaya başladı. 2017 yılından sonra belediyelerde imar ve fen işleri konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Bu hizmeti ile birlikte büyük firmalara da mühendislik anlamında hizmetler vermektedir. Ortaokul çağlarında Milli Gençlik Vakfı çalışmalarında da bulundu. 2016 yılı itibariyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından, kurucusu da olduğu ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Bitlis Şube Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Ömer Kara, aynı zamanda geçmiş dönem Tatvan Belediye Başkanlarından Süleyman Kara ve Mustafa Kara’nın Ağabeyi Enver Kara’nın oğludur.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 4345 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics