Bugun...
19-07-2017 15:42:00 büyüt küçült
Anne Adayları İçin Bilgilendirme Sınıfı Oluşturuldu

Anne Adayları İçin Bilgilendirme Sınıfı Oluşturuldu

Ahlat Devlet Hastanesi’nde ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfı’ oluşturuldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Güneş, hastane bünyesinde oluşturdukları ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfı’ ile bebek bekleyen anne adaylarını bilgilendirdiklerini belirtti.

Güneş; “ Her kadının üreme sağlığı kapsamında gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır.  Anne adayını gebelik döneminde bilgilendirmek bir annelik hakkı olarak değerlendirilmelidir. Bu kapsamda; Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile; tüm gebelerin doğum öncesi ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eğilimi, ağrı yönetimi ve yenidoğan bakımı konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmıştır” dedi.

Ahlat Devlet Hastanesi olarak Kadın Doğum Uzmanı Dr. Deniz Şimşek sorumluluğunda doğumhane sorumlusu Ebe Esranur Yamlı ve özveri ile çalışan ebelerin çalışmaları ile aylık eğitimlerin devam ettiğini belirten hastane başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Güneş şöyle devam etti, “Gebe bilgilendirme sınıfımız 10 kişilik olup, birebir eğitimler planlanmıştır. Her ayın başında Gebe Bilgilendirme Sınıfımızın eğitim planı Kadın Doğum Polikliniğimizden gebelerimize duyurulmaktadır. Gebe bilgilendirme sınıfımızda; Gebeliğin oluşumu, gebelikte annede meydana gelen fiziksel ve psikolojik değişiklikler, gebelikte günlük yaşam, gebelikte beslenme, gebelik izlemleri, gebelikte sık karşılaşılan sorunlar, doğum süreci, doğum ağrısı ile baş etmede ilaçsız yöntemler, doğum sonu dönem, yenidoğan’ın bakımı, doğum sonu dönemde gebelikten korunma konularında eğitimler planlanmıştır. Tüm gebelerimizi hastanemizde hizmet veren ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfı’na katılmaya davet ediyoruz” dedi.


Kaynak: Gazete13
Bu haber 338 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics