Bugun...
15-07-2018 14:49:00 büyüt küçült
AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’dan “15 TEMMUZ Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü” Mesajı

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’dan “15 TEMMUZ Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü” Mesajı

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar15 TEMMUZ Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle yayınlamış olduğu yazılı açıklamasında şunları söyledi;

“15 Temmuz 2016 Yılında Aziz Milletimizin üzerine bir kabus gibi çöken, vatanımızı ve vatandaşlarımızı korumak üzere kendilerine emanet edilen silahlarla kalleşçe saldıra, 40 yıllık hain tezgahlarını uygulamaya koyan fetullahçı terör örgütü (FETÖ/PYD) 249 cana kıyarak birlik beraberlik ve bağımsızlığımıza kast etmiştir.

 

Tarih sahnesine çıktığından bu yana çeşitli saldırılara uğrayan ancak içeriden böylesi alçak bir girişimle ilk kez karşılaşan insanımız çok kısa bir sürede emperyalistlerin hain emellerine alet olan fetullahçı terör örgütünün (FETÖ/PDY) tanklarına, uçaklarına gözü kara karşı koymuş, gözünü kırpmadan şahadete yürüme cesaretindeki milyonların iman dolu yüreğiyle darbe girişimi bertaraf edilmiştir.

 

Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara koşan genci-yaşlısı, çocuğu, kadını ve erkeğiyle her ilde ayrı bir destan yazılmıştır.

 

81 Milyonun tek yürek olup vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkacağını, canı pahasına silahlara karşı duracağını, kendi hesapları karşısında inançlı yüreklerin sahibi ve Rabbi olan Allah’ın da bir hesabının olduğunu hesap edemeyen bu alçak terör örgütünün elebaşları karanlık gecenin sabahında ettikleri ihanetle baş başa kalmışlardır.

 

Bu girişimin 2. yılında artık şu bilinmelidir ki her bir karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu aziz vatanımız ve dünyada tüm Müslümanların umudu, sesi ve soluğu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerden veya dışarıdan yapılacak saldırılara papuç bırakacak değildir. Şükürler olsun ki vatansever halkımız sahip olduğu sağduyuyla her daim Hakkın ve haklının yanında durmuş, gönül sultanlarının manevi ikliminde yaşadığımız bu topraklarda esarete asla boyun eğmemiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu tarihi sözleri bağımsızlığı kendine şiar edinmiş aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.

 

“Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanları susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz.”

Bu topraklarda yüzlerce yıldır, farklı kültüre ev sahipliği yapan, üç kıtaya adaleti ve medeniyeti götüren aziz ecdadın torunları olan bizlerin arasında 15 Temmuz’da olduğu gibi ilk kurşunu sıkacak ve arkasından milyonları coşturacak her zaman bir Ömer Halis DEMİR çıkacaktır.

Bu çetin mücadelenin 2. sene-i devriyesinde her biri hafızalarımıza kazınan tüm Şehirlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı talimatları ve okunan Salalara meydanlara koşup vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz vatandaşlarımızı şükran, minnet ve saygıyla yad ediyor,

Bu vesile ile değerli hemşerilerimi saygu ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 1107 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics