Bugun...
03-07-2017 15:13:00 büyüt küçült
Ahlat'ta Yaz Spor Okulu Açıldı

Ahlat'ta Yaz Spor Okulu Açıldı

Ahlat ilçesinde sportif faaliyetlerin yapılacağı yaz spor okulunun açılışı renkli görüntüler oluşturdu.

İlçenin Yukarı Çarşı Meydanında bir araya gelen öğrenciler, ellerindeki Türk bayraklarıyla gösteriye katılırken, vatandaşlar da gösterilere yoğun ilgi gösterdi. Adeta bayram havasında geçen müzikli gösteriler, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından "Sanaldan Spora" temasıyla düzenlenen program, sportif gösterilerin yapılmasıyla başladı.

Buradaki gösterilerin ardından ilçenin Aşağı Çarşısına kadar kortej eşliğinde gençler ellerindeki bayrak ve dövizlerle yürüdü. Düzenlenen açılış programı, yürüyüşün ardından sona erdi.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Ak, bu yıl 12 branşta yaz spor okulunun açıldığını ifade ederek, "Halkımızı ve gençlerimizi sporla buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle bu yıl açılışımızı şehir merkezinde gösteriler eşliğinde yaparak gençlerimize ve vatandaşlarımıza duyurduk. Daha sonra yürüyüşle tamamladık. Oldukça güzel bir program oldu. Kurslarımıza tüm gençlerimizi bekliyoruz. Kayıtlarımız devam etmektedir" dedi.

Yukarı Çarşıda başlayan gösterileri Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Ak, bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar izledi.


Kaynak: Gazete13
Bu haber 270 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics