Bugun...
04-07-2017 09:22:00 büyüt küçült
Adilcevaz’da Van Gölü Sahili Temizlendi

Adilcevaz’da Van Gölü Sahili Temizlendi

Adilcevaz İlçesi’nde kurum amirleri, mehmetçikler ve halkın katılımlarıyla Van Gölü sahillerinde temizlik kampanyası başlatıldı.

İlçe merkezinin yanı sıra Van Gölü sahillerinde temizlik çalışması yapan ekipler, Van Gölü sahilinde ve parklarda bulunan yeşil alanlardaki kuru otların yanı sıra çevredeki çöpleri toplayarak temiz bir çevre için seferber oldu. Van Gölü sahilindeki temizlik kampanyasına Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, kamu kurum çalışanları, askerler ve çok sayıda kişi katıldı.

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, gölün bilinçli ve ya bilinçsiz bir şekilde kirletilmesinin önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi. Karaman, şöyle dedi:

"Van Gölü sahilinde yaklaşık 10 kilometre yürüyerek temizlik çalışması yaptık. Bizim buradaki amacımız çevre bilincini ve duyarlılığını gözler önüne sermektir. Batı ve Güney illerimizde 50 derecenin üzerinde hava sıcaklıkları olduğunu görmekteyiz. Fakat biz bugün çok fazla terlemeden Van Gölü sahilini güzel bir şekilde temizledik. İlçemizde Van Gölü’nün mavisi ile birlikte yeşilin her türlü tonunu görmek mümkün. Aynı zamanda ilçemizin kuzeyinde bulunan Süphan Dağı’nda Temmuz ayına girmemize rağmen zirvede kar kendisini muhafaza ediyor. Bu nedenle Adilcevaz ilçemiz Süphan Dağı ve Van Gölü arasında yer alan eşsiz bir manzaraya sahip. İlçemizde aylık ortalama sıcaklık 25 derece civarında seyretmektedir. Bu nedenle ilçemiz aynı zamanda turizm açısından bölgemizin bir cazibe merkezidir. Bütün vatandaşlarımızı yaz ayını burada rahat geçirmelerinin yanı sıra gelip buradaki bu güzellikleri yakından görmeleri için ilçemize davet ediyoruz."

Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, Adilcevaz’ın tarihi yapısı ve turizmiyle bölgenin en güzel ilçelerinin başında geldiğini belirtti. Gürsoy, Adilcevaz'ın doğal ve turistik güzellikler bakımından bölgenin en güzel yerlerinin başında geldiğini belirterek, "Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte halkımızın yanı sıra çevre il ve ilçelerden birçok kişi ilçemize geliyor. Bu nedenle sahillerimizi temizleyip, hemşerilerimize ve misafirlerimize temiz bir Van Gölü sahili hazırlıyoruz. Temizlik çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecek olup, daha temiz bir Adilcevaz için tüm halkımızdan da duyarlılık ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

Kaymakam Arif Karaman ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy, temizlik kampanyasının ardından ilçe sahilinde bulunan plajlarda da incelemelerde bulundu.


Kaynak: Gazete13
Bu haber 366 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics