Bugun...
03-07-2017 09:55:00 büyüt küçült
90 Yıllık Hayatında, 70 Bin Ağaç Ekti

90 Yıllık Hayatında, 70 Bin Ağaç Ekti

Bitlis'te yaşayan 90 yaşındaki Abdulbari Üryanoğlu, 70 binden fazla fidan dikti. Tüm mal varlığını hayır kurumlarına bağışlayan Üryanoğlu, diktiği fidanları çocuğu olarak görüyor.

Ahlat ilçesinde 'Sofi Dayı' olarak bilinen 90 yaşındaki Abdulbari Üryanoğlu, çocuk yaştan itibaren dağ taş demeden tek başına binlerce fidanı toprakla buluştururken, ilerleyen yaşına rağmen hala fidan dikimine devam ediyor. Bu güne kadar 70 binden fazla fidan diken Üryanoğlu, diktiği fidanları çocukları olarak gördüğünü söylüyor.

TÜM MAL VARLIĞINI HAYIR KURUMLARINA BAĞIŞLADI

İlçede binlerce fidan diken ve ömrünü buna adayan Abdulbari Üryanoğlu, tüm mal varlığını ise önceki yıllarda hayır kurumlarına bağışladı. İlerleyen yaşına rağmen gençlik çağındaki heyecanını hiç kaybetmeyen Üryanoğlu, ilçede fidan dikmedik yer bırakmadı. Yaşı oldukça ilerleyen Üryanoğlu, halen fidan dikmeye devam ederken, diktiği fidanları kontrol etmeyi ve sulamasını da asla ihmal etmiyor.

İŞ-KUR ELEMANLARI YARDIM EDİYOR

Yaşı ilerlediği için fidanların bakımında zorlanan Üryanoğlu'na Ahlat Kaymakamlığı bünyesinde çalışan İş-Kur elemanları yardım için gönderildi. Böylece ağaçların bakımını daha iyi yapan Üryanoğlu'nun sevinci ise gözlerinden okundu.


Kaynak: Gazete13
Bu haber 559 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics