Bugun...
06-02-2018 01:48:00 büyüt küçült
2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemi başladı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemi başladı

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Selahattin Eyyubi Ortaokulunu ziyaret etti. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Ustaoğlu, daha sonra öğretmenler ile bir araya gelerek toplantı yaptı.

Burada konuşma yapan Ustaoğlu, “Eğitim öğretim yılının 2. dönemi hayırlı olsun. Okullarımızın fiziki kapasitesi gayet iyi durumda. Tarihte medeniyet ve ilim şehri olan Bitlis için siz öğretmenlere de büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmak ve bu durumu ailesiyle paylaşarak onları onurlandırmak önemlidir. İlimizin eğitimde başarı seviyesini sizlerin ve biz idarecilerin öncülüğünde arttırmak gerekiyor. Bu yörede gördüğüm en büyük eksiklik ailelerin çocuklarına duyarlı hale getirilmesi. Ailelere dokunmak lazım. ‘Annem Varsa Bende Varım’ projesiyle bu sorunu çözmeye çalışacağız” dedi.

Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Vali Ustaoğlu, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının öneminden bahsederek kitap dağıttı. “Hayalleriniz büyük olacak. Kurduğunuz hayaller rüyalarınızı süsleyecek” diyen Ustaoğlu, öğrencilerle 15 dakika kitap okudu.


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 285 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics